Przejdź do treści Przejdź do menu

Gdzie pojechać na weekend na Dolnym Śląsku? Zapraszamy do Jedliny-Zdroju!

 

gdzie na weekend na dolnym śląsku

 

Gdzie pojechać na weekend na Dolnym Śląsku? Wiele atrakcji dla całej rodziny oferuje Jedlina-Zdrój. To niewielkie miasto uzdrowiskowe w powiecie wałbrzyskim zapewni rozrywkę zarówno miłośnikom sportu, jak i osobom chcącym podziwiać piękno lokalnej przyrody oraz obcować z obiektami o wysokiej wartości historycznej i kulturalnej. 

Jak spędzić weekend w Jedlinie-Zdroju? 

W czasie weekendu w Jedlinie-Zdroju warto przede wszystkim wejść na Borową, skorzystać z uroków Parku Zdrojowego, a także odwiedzić pijalnię wód mineralnych. Rodziny podróżujące z dziećmi powinny również poświęcić jeden dzień na wizytę w Parku Aktywności „Czarodziejska Góra”. Dla osób aktywnych fizycznie obowiązkowym przystankiem jest z kolei Kompleks Sportowo-Rekreacyjny Active. Przy odpowiedniej organizacji czasu możliwe jest skorzystanie ze wszystkich oferowanych przez Jedlinę-Zdrój atrakcji

Wejście na Borową

Borowa to najwyższy szczyt Gór Wałbrzyskich, stanowiących jedno z pasm górskich w Sudetach Środkowych. Góra Borowa ma wysokość 853,3 metra n.p.m. Na jej szczycie znajduje się wieża widokowa. Mierzy ona 16,5 metra i pozwala na swobodne podziwianie wspaniałej panoramy gór. Wokół wieży do użytku przyjezdnych dostępna jest rekreacyjna infrastruktura w postaci wiaty, ławek, miejsca do grillowania oraz tablic informacyjnych. Na Górę Borową prowadzą trzy trasy, które różnią się długością i trudnością. T1 jest trasą łatwą, idealną dla rodzin z dziećmi, T2 cechuje się średnim stopniem trudności, z kolei T3 jest trasą trudną, wymagającą dobrej kondycji fizycznej. 

 

widok z góry borowej jedlina

 

Skorzystanie z uroków Placu Zdrojowego

Po zejściu z gór przyjezdni zachęcani są do skorzystania z uroków Placu Zdrojowego. Mogą zrelaksować się przy fontannie i przysiąść na ławeczce obok rzeźby przedstawiającej założycielkę uzdrowiska, Charlottę von Seher-Thoss. Nieopodal znajduje się Dom Zdrojowy, wybudowany niedługo po tym, gdy odkryto zdrowotne właściwości wody wydobywającej się ze znajdującego się w mieście źródła, a także pijalnia wód mineralnych „Charlotta”, w której można skosztować życiodajnego płynu i orzeźwić się po górskiej wycieczce. Następnie zapraszamy do Parku Zdrojowego, gdzie odbywają się liczne imprezy, pokazy fontanny multimedialnej. Skorzystać można tam również ze Ścieżki Sensorycznej.

Kompleks Sportowo-Rekreacyjny Active Jedlina

Pierwszy dzień weekendu można zakończyć przechadzką wzdłuż znajdującego się na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego Active sztucznego zalewu, utworzonego na potoku Jedlina. Na jego środku umieszczono kolorową podświetlaną fontannę, która umili zarówno rodzinną przechadzkę, jak i romantyczny spacer we dwoje. Jeśli zastanawiasz się gdzie jechać na weekend w woj. dolnośląskim, to Jedlina z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

 

jedlina-zdrój na weekend na dolnym śląsku

 

Przyjezdni mogą również korzystać ze znajdujących się na terenie ośrodka nowoczesnych obiektów sportowych:

  • stadionu z pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej,
  • dwóch boisk treningowych,
  • bulodromów i hali namiotowej,
  • placów zabaw dla dzieci.

W zimie do dyspozycji gości jest również lodowisko plenerowe. 

Park Aktywności „Czarodziejska Góra” - weekend z dziećmi na Dolnym Śląsku

Rodziny z dziećmi, wybierające się na weekendową wycieczkę do Jedliny-Zdroju, powinny tak zaplanować swój czas, by spędzić chociaż pół dnia w Parku Aktywności „Czarodziejska Góra”. Główną atrakcją tego miejsca jest doskonale wyposażony park linowy z trasami o różnym poziomie trudności, dostosowanymi do wieku i sprawności fizycznej przyjezdnych. Do wyboru jest pięć tras: Maluch, Junior, Standard, Extremum oraz Tyrolska. 

W Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” znajdują się ponadto inne atrakcje. Wśród nich wymienić należy przede wszystkim:

  • wysoką na 15 metrów wieżę wspinaczkową z trzema ściankami o różnym stopniu trudności, 
  • strzelnicę paintball, 
  • letni tor saneczkowy
  • wypożyczalnię rowerów tradycyjnych i elektrycznych,
  • kule wodne i dmuchane dla dzieci, 
  • ogólnodostępne singletracki

 

miejsce obsługi rowerzystów jedlina-zdrój

 

Do dyspozycji poruszających się na jednośladach gości pozostaje także specjalistyczne Miejsce Obsługi Rowerzystów. Zimą przyjezdni mogą ponadto korzystać ze stoku narciarskiego z wyciągiem talerzykowym oraz toru pontonowego. Na gości ośrodka czeka również znajdująca się na jego terenie restauracja, oferująca smaczne posiłki i miejsce odpoczynku po całym dniu wzmożonej aktywności fizycznej. Obok parku znajdują się dodatkowo kawiarnia oraz kebab bar. Park Aktywności „Czarodziejska Góra” czynny jest od wtorku do piątku w godzinach od 12:00 do 19:00 oraz w soboty i niedziele od 10:00 do 19:00. Weekendowy wypad do Jedliny-Zdroju warto zaplanować tak, by móc wejść na teren ośrodka na początku jego otwarcia, gdyż przejście tras w parku linowym może zająć kilka godzin. 

Na pytanie „gdzie na weekend z dziećmi/we dwoje/z psem w województwie dolnośląskim?” odpowiedź jest więc tylko jedna: do Jedliny-Zdroju! 

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja