Przejdź do treści Przejdź do menu

Singletrack w Jedlinie-Zdroju (Dolny Śląsk)

 

singletrack w jedlinie zdroju

 

Singletrack to pojęcie, którego nie trzeba tłumaczyć żadnemu miłośnikowi jazdy na rowerze. Takie trasy rowerowe można znaleźć na terenie Jedliny-Zdrój na Dolnym Śląsku. Jeśli lubisz dynamiczne zjazdy w terenie i chcesz cieszyć się pięknem przyrody, to koniecznie wybierz się do nas i skorzystaj z singletracka.

Czym jest singletrack? Dolny Śląsk krainą rowerów

Singletrack to wąska ścieżka przystosowana do rowerzystów. Projektuje się je najczęściej na górzystych oraz zalesionych obszarach. W ich budowie najczęściej wykorzystuje się naturalne przeszkody, dzięki czemu zjazd dostarcza jeszcze więcej niezapomnianych wrażeń. 

Dobrze zaprojektowany oraz wykonany singletrack wyróżnia się przede wszystkim bezpiecznymi skrzyżowaniami, a także zakrętami z dobrą widocznością. Bardzo ważne jest bowiem zapewnienie bezpieczeństwa rowerzystom, którzy je pokonują. Profesjonalne trasy są stale utrzymywane, dzięki czemu w przeciwieństwie do dzikich ścieżek, są bezpieczne. 

Z singletracków mogą korzystać nie tylko doświadczeni rowerzyści, ale także osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pokonywaniem leśnych ścieżek. W wielu miejscach są one zróżnicowane pod kątem trudności, dlatego można dopasować je do swoich umiejętności. 

Singletrack na Dolnym Śląsku w Jedlinie-Zdroju

Singletrack w Jedlinie-Zdroju to doskonałe miejsce dla wszystkich rowerzystów zarówno z regionu, jak i tych odwiedzających Dolny Śląsk, którzy chcą poczuć przyjemność, jaką daje zjazd ciekawymi ścieżkami leśnymi. Jest to tor, który został starannie zaprojektowany oraz wykonany w taki sposób, aby rowerzyści, którzy go pokonują, mogli czerpać z tego maksymalną przyjemność. Na torze znajdują się naturalne przeszkody, które dodatkowo urozmaicają przejazd. 

 

singletrack na dolnym śląsku

 

Singletrack w Jedlinie-Zdroju to aż cztery trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Trasa zielona przeznaczona jest dla początkujących rowerzystów, którzy dopiero chcą spróbować swoich sił na singletracku. Zjazd nią może być świetną przygodą dla każdego, kto chce sprawdzić, czy taki rodzaj aktywności to sport właśnie dla niego. Najtrudniejsza jest czarna trasa. Można na niej znaleźć dość ostre zakręty oraz wysokie bandy, ale zachowując odpowiednie zasady bezpieczeństwa, nawet ją można pokonać bez większych problemów. 

Singletrack w Jedlinie-Zdroju to także trasa niebieska oraz czerwona. Warto pokonać każdą z nich, aby sprawdzić, która najbardziej przypadnie nam do gustu. Jeśli szukasz rozrywki na świeżym powietrzu, a dodatkowo chcesz zadbać o swoją kondycję, to wizyta na singletracku w Jedlinie-Zdroju jest doskonałym rozwiązaniem.

Dobrze utrzymane i oznakowane trasy — singletrack w Jedlinie-Zdroju

Singletrack znajduje się na terenie Parku Południowego. Biegnie Promenadą Słoneczną w kierunku Parku Aktywności “Czarodziejska Góra”. Najdłuższy odcinek ma 3,5 km długości. Ogromną zaletą singletracku w Jedlinie-Zdroju jest z pewnością jego świetne oznakowanie. Na tym obszarze znajdziesz różnego rodzaju tablice zawierające najważniejsze informacje. Dzięki nim można dowiedzieć się, w których miejscach trzeba zachować szczególną ostrożność ze względu np. na przeszkody. Tablice informacyjne wskazują także odcinki, na których należy ustąpić pierwszeństwa zarówno innym rowerzystom, jak i pieszym. Oznakowanie to znacząco wpływa na podniesienie bezpieczeństwa osób korzystających z singletracka oraz tych spacerujących po innych ścieżkach, których w okolicy nie brakuje.

Wizyta na singletracku w Jedlinie-Zdroju to doskonała propozycja na miłe spędzenie ciepłego dnia. Warto wybrać się w to miejsce zarówno po to, aby sprawdzić swoje umiejętności, jak i doskonalić technikę. 

 

singletrack dolnośląskie

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim — jak korzystać z singletracka 
w Jedlinie-Zdroju?

Osoby, które chcą skorzystać z singletracka, muszą przede wszystkim przestrzegać najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Trasa w Jedlinie-Zdroju jest jednokierunkowa, co oznacza, że należy poruszać się nią wyłącznie zgodnie z oznaczeniami. Nie należy zbaczać z wyznaczonych tras głównie ze względu na własne bezpieczeństwo, a także z troski o środowisko i otaczającą przyrodę. Na singletracku należy bezwzględnie przestrzegać znajdujących się tam oznaczeń. Dzięki nim dowiesz się, w których miejscach na Twojej drodze mogą pojawić się przeszkody. Trzeba pamiętać także o ustępowaniu pierwszeństwa w miejscach do tego wyznaczonych. Dzięki przestrzeganiu zasad zjazd po singletracku będzie nie tylko bardzo przyjemny i dostarczający niezapomnianych wrażeń, ale także bezpieczny. 


 

Zapraszamy również na szlaki rowerowe w ramach Rowerowej 500

Odwiedź Dolny Śląsk – zapraszamy w malownicze okolice obejmujące cztery pasma górskie: Góry Sowie, Wałbrzyskie, Kamienne i Suche. Przygotowaliśmy ponad 500 kilometrów tras rowerowych o zróżnicowanym stopniu trudności.

Na poniższej mapie zaznaczyliśmy dodatkowe atrakcje, które umożliwią aktywne spędzenie czasu, jak również miejsca z ofertą gastronomiczną, pensjonaty i hotele. Dowiesz się z niej, gdzie bezpiecznie zaparkować rower, gdzie możesz go umyć oraz naprawić. Jeśli nie posiadasz własnego roweru, zachęcamy do skorzystania z naszych wypożyczalni.

 

rowerowa 500 mapa

KLIKNIJ W MAPĘ, ABY JĄ POWIĘKSZYĆ

 

Podróż po gminach Jedlina-Zdrój, Głuszyca i Walim w powiecie wałbrzyskim jest niezapomnianą przygodą - na trasie można znaleźć wiele tajemniczych obiektów oraz zabytków. Skorzystanie z Rowerowej 500 to świetny pomysł na spędzenie czasu na łonie natury w gronie rodzinnym. Dla komfortu odwiedzających przygotowaliśmy również sieć parkingów, z których można dostać się bezpośrednio na trasy rowerowe.

 

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja