Przejdź do treści Przejdź do menu

Trasy

Trasa Kompleks Pałacowy

Trasa Kompleks Pałacowy

1

Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka

Stopień trudności: Łatwy
Dystans: 6,2 km
Przewyższenie: 83,05 m
Suma podejść: 200,3 m
Suma zejść: 197,02 m


SPIS PUNKTÓW NA TRASIE:


Pałac Jedlinka
Obiekt wybudowany na początku XVII w. jako barokowy dwór. Przebudowany w drugiej połowie XIX w. W latach 1944-1945 mieściło się tu biuro projektowe nazistowskiej Organizacji Todt. Po wojnie został przekazany PGR-owi; składowano w nim m.in. siano. W 2004 wraz z terenem kupił go prywatny właściciel, który odrestaurował kilka sal w pałacu, udostępnianych obecnie zwiedzającym. Przy pałacu otwarto hotel.
Przejdź do punktu >>

Punkt widokowy, ul. Chałubińskiego (w kierunku Kłodzkiej)
Punkt widokowy przy ul. Chałubińskiego. Punkt znajduje się na trasie Active. Panorama Gór Wałbrzyskich.
Przejdź do punktu >>

Punkt widokowy, ul. Chałubińskiego (w kierunku Kościelnej)
Punkt widokowy przy ul. Chałubińskiego. Punkt znajduje się na trasie Active. W dole panorama centrum uzdrowiska.
Przejdź do punktu >>

Punkt widokowy i siłownia terenowa - ul. Chopina
Siłownia terenowa przy ul. Chopina to kolejne miejsce do aktywnego spędzania czasu. Przepięknie położona, można z niej podziwiać panoramę Gór Wałbrzyskich. Siłownia znajduje się przy Promenadzie Słonecznej - miejscu do spacerów, biegania, Nordic Walking.
Przejdź do punktu >>

Punkt widokowy - Kompleks Active Jedlina
Punkt widokowy na trasie Active przeznaczonej dla rowerzystów, pieszych turystów i miłośników Nordic Walking. Z punktu widokowego można zobaczyć niemal cały kompleks sportowo-rekreacyjny Active Jedlina przy ulicy Kłodzkiej. 
Przejdź do punktu >>

Zalew
Sztuczny zalew jest usytuowany w kompleksie Active
Przejdź do punktu >>

Kompleks „Active Jedlina" - boiska do gry w bule
Boiska do gry w bule w kompleksie „Active Jedlina" przy ul. Kłodzkiej. W maju na bulodromie odbywają się największe w Polsce zawody miłośników tej gry, w których uczestniczą również zawodnicy z Niemiec, Francji, Czech i Słowacji. Możliwość całorocznych treningów umożliwia wybudowana w tym miejscu hala namiotowa.
Przejdź do punktu >>

Kompleks „Active Jedlina" - bieżnia lekkoatletyczna
Bieżnia lekkoatletyczna w kompleksie „Active Jedlina" przy ul. Kłodzkiej. Do dyspozycji biegaczy jest sześć stumetrowych torów ze sztuczną nawierzchnią. Miejsce szczególnie polecane do trenowania sprintu.
Przejdź do punktu >>

Kompleks „Active Jedlina" - boiska piłkarskie
Boiska sportowe w kompleksie „Active Jedlina" przy ul. Kłodzkiej. Teren przygotowany do gry w piłkę nożną (pełnowymiarowe boisko trawiaste oraz ogólnodostępne boisko Orlik ze sztuczną nawierzchnią. W trakcie sezonu piłkarskiego odbywają się tu mecze ligowe. Przy kompleksie sportowym znajduje się budynek z zapleczem socjalnym dla sportowców -szatnie, sanitariaty i prysznice.
Przejdź do punktu >>

Kompleks „Active Jedlina" - Plac zabaw
Plac zabaw dla dzieci w kompleksie „Active Jedlina" przy ul. Kłodzkiej. Nowoczesne urządzenia przeznaczone dla najmłodszych są ogólnodostępne przez cały rok. 
Przejdź do punktu >>

Kompleks „Active Jedlina" - Skatepark
Skatepark w kompleksie „Active Jedlina" przy ul. Kłodzkiej. Powierzchnia skateparku to pond 430 m kw. Znajdują się tu następujące urządzenia: quarterpipe, bank ramp, poręcze prosta i łamana, funboxpiramida , grindbox, london-gap, roll - in, bank wall oraz funbox bez podestu. 
Przejdź do punktu >>

Dworzec Kolejowy
Przystanek został otwarty w dniu 15 października 1880 roku razem z linią kolejową z Nowej Rudy do Wałbrzycha .W 1968 roku na stacji w Jedlinie-Zdroju zrealizowano część zdjęć do filmu Lalka.
Przejdź do punktu >>

 

 

 

Data publikacji : 13.02.2018

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja