Przejdź do treści Przejdź do menu

Wycieczka jednodniowa do Jedliny-Zdroju

 

jednodniowa wycieczka dolny śląsk jedlina

 

Gdzie na wycieczkę jednodniową na Dolnym Śląsku? Znakomitym miejscem na złapanie chwili oddechu jest Jedlina-Zdrój. To niewielkie miasto w powiecie wałbrzyskim oferuje licznie atrakcje dla całej rodziny. 

Dzień na Czarodziejskiej Górze, czyli pomysł na wycieczkę jednodniową na Dolnym Śląsku

Wspaniałym miejscem na jednodniowy wypad z rodziną jest znajdujący się w Jedlinie-Zdroju Park Aktywności “Czarodziejska Góra”. Miejsce to przeznaczone jest dla osób, które chcą aktywnie spędzić czas. Oferuje atrakcje dla przyjezdnych w każdym wieku. W Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” znajdują się:

 • wysoka na 15 metrów wieża wspinaczkowa z trzema ściankami o różnym stopniu trudności, 
 • strzelnica paintball, 
 • letni tor saneczkowy
 • wypożyczalnia rowerów tradycyjnych i z napędem elektrycznym oraz Miejsce Obsługi Rowerzystów, 
 • kule wodne i dmuchane dla dzieci. 

 

park aktywności w jedlinie-zdroju

 

Goście mogą ponadto skorzystać z ogólnodostępnych singletracków. Zimą do dyspozycji przyjezdnych oddawane są z kolei stok narciarski z wyciągiem talerzykowym oraz tor pontonowy. Największą atrakcją Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” jest jednak park linowy z pięcioma trasami o różnym poziomie trudności. 

 1. Trasa MALUCH została przygotowana dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Rozciąga się na długość 110 metrów i posiada 16 fascynujących, kolorowych przeszkód. Trasa oferuje wiele emocji i wspaniałą zabawę. Bezpieczeństwo najmłodszych zapewniają atestowane siatki asekuracyjne.
 2. Trasa JUNIOR to ekscytujący tor przeszkód dla odrobinę starszych dzieci. Zapewnia niezapomniane przeżycia i pozwala poczuć się jak prawdziwy zdobywca.
 3. Trasa STANDARD nadaje się dla całej rodziny. Swoją sprawność fizyczną mogą na niej przetestować starsze dzieci, młodzież, a także osoby dorosłe. Trasa ta jest niezwykle zróżnicowana – zawiera elementy do balansowania, przejeżdżania, wspinania się oraz przeskoków, dlatego jest w stanie zaspokoić potrzeby wszystkich amatorów wspinaczki.
 4. Trasa EXTREMUM została zaprojektowana z myślą o nastolatkach i osobach dorosłych. Przeznaczona jest dla miłośników wyzwań, którzy chcą wznieść się wysoko ponad ziemię i poczuć dreszczyk emocji.
 5. Ostatnią z tras oferowanych przez Park Aktywności „Czarodziejska Góra” jest trasa TYROLSKA. Zapewnia ona mocne wrażenia osobom, które nie tracą głowy na dużych wysokościach. Trasa Tyrolska przeznaczona jest dla nastolatków i osób dorosłych.

Park Aktywności „Czarodziejska Góra” czynny jest od wtorku do piątku w godzinach od 12:00 do 19:00 oraz w soboty i niedziele od 10:00 do 19:00. Warto do niego przyjechać na początku otwarcia, gdyż przejście tras w parku linowym może zająć kilka godzin. 


 

Gdzie na wycieczkę jednodniową? Szczyt Borowej, Plac Zdrojowy i pijalnia wód mineralnych „Charlotta”

Doskonałym pomysłem na wycieczkę jednodniową na Dolnym Śląsku jest wejście na szczyt Borowej, a następnie odwiedzenie Placu Zdrojowego i pijalni wód mineralnych „Charlotta”. 

Wejście na szczyt Borowej - wycieczka jednodniowa w góry, także z psem

Borowa to najwyższy szczyt Gór Czarnych i całych Gór Wałbrzyskich, czyli pasma górskiego w Sudetach Środkowych, które przebiega na długości 35 kilometrów z północnego zachodu od Doliny Bobru na południowy wschód do Doliny Bystrzycy. Mierzy ona 853,3 metra nad poziomem morza. Na szczycie Borowej znajduje się nowoczesna wieża widokowa o wysokości 16,5 metra, na którą prowadzi 90 ażurowych stopni. Można z niej podziwiać panoramę Dolnego Śląska. Wokół wieży dostępna jest rekreacyjna infrastruktura w postaci wiaty, ławek, miejsca do grillowania oraz tablic informacyjnych. Na Borową prowadzi trasa umożliwiająca łatwe podejście, także dla rodzin z dziećmi. Zaczyna się ona w pobliżu Agroturystyki „Zacisze Trzech Gór” w Jedlinie-Zdroju, gdzie znajdują się miejsca postojowe na samochody. Trasa przebiega przez Przełęcz Kozią i Ptasie Rozdroże i pozwala w 40 minut dotrzeć na szczyt. 

 

góra borowa jedlina-zdrój

 

Odwiedzenie Placu Zdrojowego

Po spojrzeniu na panoramę Dolnego Śląska z góry Borowej warto udać się do centrum Jedliny-Zdroju i zobaczyć Plac Zdrojowy, na którym znajduje się fontanna oraz usytuowana przy niej ławeczka z rzeźbą przedstawiającą założycielkę uzdrowiska, Charlottę von Seher-Thoss, wykonaną przez światowej klasy artystę Roberta Sobocińskiego. Przy placu umiejscowiony jest także Dom Zdrojowy oraz pijalnia wód mineralnych „Charlotta”.

Dom Zdrojowy

Dom Zdrojowy w Jedlinie-Zdroju został wybudowany w XVIII wieku, niedługo po tym, gdy uznano, że woda wydobywająca się z odkrytego w mieście źródła posiada właściwości lecznicze. Współcześnie w budynku znajduje się zakład przyrodoleczniczy należący do Uzdrowiska Szczawno-Jedlina.

Pijalnia wód mineralnych ,,Charlotta''

W pijalni wód mineralnych ,,Charlotta", która swoją nazwę zawdzięcza wspomnianej wcześniej Charlotcie von Seher-Thoss, przyjezdni mogą skosztować naturalnych wód leczniczych stosowanych w kuracji pitnej, które poza swoimi zdrowotnymi właściwościami oferują również orzeźwienie po długim spacerze. 

Dzień w Kompleksie Active Jedlina

Osoby aktywne na wycieczkę jednodniową w województwie dolnośląskim mogą wybrać się do Active Jedlina – Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego w Jedlinie-Zdroju. Do użytku przyjezdnych oddane są znajdujące się na terenie ośrodka obiekty: 

 • stadion z pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej, 
 • dwa boiska treningowe, 
 • bulodromy i hala namiotowa, 
 • place zabaw dla dzieci. 

 

kompleks active w jedlinie-zdroju

 

Kompleks Active Jedlina dysponuje również lodowiskiem plenerowym oraz sztucznym zalewem utworzonym na potoku Jedlina, na którym znajduje się kolorowa podświetlana fontanna. Zalew jest wspaniałym miejscem do odbycia relaksującej przechadzki z rodziną bądź romantycznego spaceru we dwoje. Kompleks Active czynny jest codziennie od godziny 6:00 do zmroku. Poza nowoczesnymi obiektami i sprzętem sportowym do odwiedzenia ośrodka zachęcają także bardzo dobrze utrzymane i oznaczone trasy singletrack, które rozpoczynają się na jego terenie i pozwalają poznać piękno okolicznej przyrody.

Zapraszamy na Dolny Śląsk - do Jedliny-Zdroju!

 

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja