Przejdź do treści Przejdź do menu

Aktualności turystyczne, kulturalne i sportowe

Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój juz w niedzielę.

Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój juz w niedzielę.

1

Serdecznie zapraszamy do kibicowania podczas 6. Półmaratonu Górskiego Jedlina-Zdrój w dniu 12 maja br., tj. niedziela.

Tegoroczna trasa biegu, jak co roku przebiega przez najdłuższy tunel kolejowy w Polsce. W tym roku uczestnicy wbiegną po raz drugi na najwyższy szczyt Gór Wałbrzyskich - Górę Borową, która ma 853 m n.p.m. Start biegu zaplanowano na godz. 10:00 z terenu Active Jedlina przy ul. Kłodzkiej.
 
Organizowany w maju Półmaraton Górski, w którym startuje 800 osób zdobył wielkie uznanie biegaczy, czego potwierdzeniem jest przyznanie organizatorom prestiżowych nagród. Półmaraton otrzymał, m.in. Złote Kozice za najlepszy bieg górski na długim dystansie, za debiut organizacyjny roku 2014, a w drugiej edycji otrzymał I miejsca w kategoriach: „Biegi Górskie" i „Województwo Dolnośląskie". Tym samym uzyskał przywilej używania logotypu ZŁOTY BIEG 2015.
 
Trzecia edycja biegu została nagrodzona aż w siedmiu kategoriach, otrzymując pierwsze miejsca za Najlepszy Bieg Górski i Najlepszy Bieg Dolnośląski, drugie miejsce w kat. Biegi Kameralne, zaś trzecie miejsce - Biegi Niezwykłe. Tym samym, po raz kolejny półmaraton uzyskał przywilej używania logotypu ZŁOTY BIEG 2016. Dużym wyróżnieniem jest nagroda Srebrnej Kozicy 2016 i 2018 roku. Nagrody te potwierdzają klasyfikację jedlińskiego półmaratonu w ścisłej czołówce najlepszych imprez biegowych w Polsce.
 
Trasa półmaratonu jest wyjątkowa, trudna, ale piękna, bo prowadzi drogami leśnymi, nad nieczynnym kamieniołomem, a także obok Pałacu „Jedlinka" i Uzdrowiska. Atrakcją na trasie jest bieg przez najdłuższy tunel kolejowy w Polsce, który ciągnie się na długości 1601m pod Małym Wołowcem.
 
Więcej informacji na stronie: jedlina.pro-run.pl

Bieg

Data publikacji : 10.05.2019

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja