Przejdź do treści Przejdź do menu

Imprezy sportowe

Półmaraton Górski

Półmaraton Górski

1
Data rozpoczęcia wydarzenia 13-05-2018
Data zakończenia wydarzenia 13-05-2018

Organizowany w maju Półmaraton Górski, w którym startuje 500 osób zdobył wielkie uznanie biegaczy, czego potwierdzeniem jest przyznanie organizatorom prestiżowych nagród. Półmaraton otrzymał, m.in. Złote Kozice za najlepszy bieg górski na długim dystansie, za debiut organizacyjny roku 2014, a w drugiej edycji otrzymał I miejsca w kategoriach: „Biegi Górskie" i „Województwo Dolnośląskie".

Tym samym uzyskał przywilej używania logotypu ZŁOTY BIEG 2015. Trzecia edycja biegu została nagrodzona aż w siedmiu kategoriach, otrzymując pierwsze miejsca za Najlepszy Bieg Górski i Najlepszy Bieg Dolnośląski, drugie miejsce w kat. Biegi Kameralne, zaś trzecie miejsce - Biegi Niezwykłe. Tym samym, po raz kolejny półmaraton uzyskał przywilej używania logotypu ZŁOTY BIEG 2016. Dużym wyróżnieniem jest nagroda Srebrnej Kozicy 2016.

Nagrody te potwierdzają klasyfikację jedlińskiego półmaratonu w ścisłej czołówce najlepszych imprez biegowych w Polsce. Trasa półmaratonu jest wyjątkowa, trudna, ale piękna, bo prowadzi drogami leśnymi, nad nieczynnym kamieniołomem, a także obok Pałacu Jedlinka" i Uzdrowisko. Atrakcją na trasie jest bieg przez najdłuższy tunel kolejowy w Polsce, który ciągnie się na długości 1601m pod Małym Wołowcem.

Półmaraton Górski

 

Data publikacji : 12.07.2018

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja