Przejdź do treści Przejdź do menu

Imprezy kulturalne

Strefa Sztuki za nami.

Strefa Sztuki za nami.

1
Data rozpoczęcia wydarzenia 14-06-2019
Data zakończenia wydarzenia 16-06-2019

Koncertem "Marcin Masecki Solo" zakończyła się Strefa Sztuki - trzydniowa impreza kulturalna, podczas której mieszkańcy naszego miasta, turyści, kuracjusze i przybyli goście mieli możliwość obcowania ze sztuką na najwyższym poziomie.

W ramach Strefy Sztuki odbył się recital "Jan Peszek Solo" - Bogusław Schaeffer: "Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego 1963", koncert "Klasyka w przestrzeni publicznej", czyli występ Roberta Bachary - altówka i Wioletty Fludy - fortepian, był spacer romantyczny, "Mini Koncert" w kościele św. Anny w Olszyńcu, dwa koncerty Capella Cracoviensis Quintet, a na zakończenie pieśni Berga, Wagnera, Szymanowskiego i Weinberga, śpiewane przez Marzenę Lubaszkę - sopran, której na fortepianie towarzyszył Sławomir Cierpik i występ Marcina Maseckiego, który zaprezentował trzy ostatnie sonaty fortepianowe Ludwiga van Beethovena.
 
W ramach Strefy Sztuki zorganizowano też wystawę ceramiki Ryszarda Klimasa, wystawę plenerową "Przysiadam na snu krawędzi", na której zaprezentowane zostały obrazy i biżuteria artystyczna Barbary M. Malinowskiej i Mirosława Maciejewskiego oraz warsztaty "Rozwój wrażliwości i wyobraźni poprzez proces tworzenia", które w Restauracji Ciekawa prowadziła Barbara M. Malinowska.

Strefa Sztuki - dzień trzeci

Data publikacji : 16.06.2019

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja