Przejdź do treści Przejdź do menu

Imprezy kulturalne

Strefa Sztuki - kolejny dzień atrakcji.

Strefa Sztuki - kolejny dzień atrakcji.

1
Data rozpoczęcia wydarzenia 14-06-2019
Data zakończenia wydarzenia 16-06-2019

Trwają atrakcje związane z uruchomioną wczoraj Strefą Sztuki. Po solowym recitalu Jana Peszka i koncercie, w którym wystąpił duet: Robert Bachara - altówka i Wioletta Fluda - fortepian, przyszedł czas na spacer romantyczny i na koncerty.

Spacer romantyczny rozpoczął się na parkingu ul. Piastowska/Akacjowa, a zakończył w kościele św. Anny w Olszyńcu, gdzie odbył się Mini Koncert, podczas którego znakomity skrzypek Robert Bachara zaprezentował utwory Bacha i von Bibera. Następnie o godzinie 19.00 w sali balowej Pałacu Jedlinka wystąpił zespół CAPELLA CRACOVIENSIS QUINTET w składzie: Oscar Argüelles - klarnet, Zofia Wojniakiewicz, Beata Nawrocka - skrzypce, Mariusz Grochowski - altówka,  Konrad Górka - wiolonczela, prezentując Kwintet klarnetowy h-moll Brahmsa, a o 20:30 CAPELLA CRACOVIENSIS QUINTET w składzie Zofia Wojniakiewicz, Beata Nawrocka - skrzypce, Mariusz Grochowski, Robert Bachara - altówka, Konrad Górka - wiolonczela zagrała Kwintet D-dur Mozarta.
 
 Jutro o 17:00 na terenie kamieniołomu przy ulicy Wałbrzyskiej zorganizowany zostanie f l a s h m o b - MUZYKA I LITERATURA, podczas którego Marzena Lubaszka - sopran i Sławomir Cierpik - fortepian będą prezentowali pieśni Berga, Wagnera,  Weinberg i Szymanowskiego, a o godzinie 19:00 w Pawilonie Zdrojowym trzy ostatnie sonaty fortepianowe Beethovena zaprezentuje Marcin Masecki. Dodatkowo w ramach Strefy Sztuki zorganizowano wystawę ceramiki Ryszarda Klimasa, wystawę plenerową malarstwa i biżuterii artystycznej Barbary Malinowskiej i Mirosława Maciejewskiego, a także warsztaty: rozwój wrażliwości i wyobraźni poprzez proces tworzenia w Restauracji Ciekawa.  

Strefa Sztuki - dzień drugi

Data publikacji : 15.06.2019

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja