Jesteś na: Imprezy kulturalne Edukacja prawna w Jedlinie-Zdroju.
Zainstaluj aplikację
i odkrywaj Jedlinę - Zdrój  
  

Imprezy kulturalne

Edukacja prawna w Jedlinie-Zdroju.

Edukacja prawna w Jedlinie-Zdroju.

1
Data rozpoczęcia wydarzenia 01-03-2019
Data zakończenia wydarzenia 01-03-2019
W piątkowe popołudnie, w Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju Radca Prawny Stowarzyszenia Niezależnego Forum Doradczo-Szkoleniowego wprowadził mieszkańców Jedliny w tajniki zagadnień prawnych.
Prowadzący spotkanie omówił w zrozumiały sposób procedury sądowe i administracyjne, wskazał w jakich sprawach i trybach zwracać się do Sądów, jakie Sądy są właściwe w konkretnych sprawach: czy to Sądy Rejonowe czy Okręgowe. Szczególnym zainteresowaniem wśród mieszkańców cieszyła się tematyka spadków, zachowku, testamentów, umów-sprzedaży (rękojmi i gwarancji), praw konsumenckich. Z sali padało wiele pytań na które szeroko odpowiadał prowadzący spotkanie Radca Prawny.
 
Prezes Stowarzyszenia Pan Dobrosław Kowalski  zapowiedział kolejne spotkania z mieszkańcami oraz zapewnił, że w trakcie spotkań omówiona zostanie problematyka według zainteresowań przybyłych mieszkańców. Ponadto na podstawie zainteresowania mieszkańców spotkaniami Stowarzyszenie jest gotowe na organizację indywidualnego poradnictwa dla mieszkańców w formie otwartego tygodnia porad prawnych w Gminie Jedlina-Zdrój.
 
Dlatego też zachęcamy Państwa do uczestnictwa w spotkaniach. O terminie kolejnych wykładów informować będziemy zarówno na stronach internetowych jak i tablicach ogłoszeń.
Data publikacji 04.03.2019
Powrót