Przejdź do treści Przejdź do menu

Imprezy kulturalne

Edukacja prawna w Jedlinie-Zdroju.

Edukacja prawna w Jedlinie-Zdroju.

1
Data rozpoczęcia wydarzenia 01-03-2019
Data zakończenia wydarzenia 01-03-2019

W piątkowe popołudnie, w Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju Radca Prawny Stowarzyszenia Niezależnego Forum Doradczo-Szkoleniowego wprowadził mieszkańców Jedliny w tajniki zagadnień prawnych.

Prowadzący spotkanie omówił w zrozumiały sposób procedury sądowe i administracyjne, wskazał w jakich sprawach i trybach zwracać się do Sądów, jakie Sądy są właściwe w konkretnych sprawach: czy to Sądy Rejonowe czy Okręgowe. Szczególnym zainteresowaniem wśród mieszkańców cieszyła się tematyka spadków, zachowku, testamentów, umów-sprzedaży (rękojmi i gwarancji), praw konsumenckich. Z sali padało wiele pytań na które szeroko odpowiadał prowadzący spotkanie Radca Prawny.
 
Prezes Stowarzyszenia Pan Dobrosław Kowalski  zapowiedział kolejne spotkania z mieszkańcami oraz zapewnił, że w trakcie spotkań omówiona zostanie problematyka według zainteresowań przybyłych mieszkańców. Ponadto na podstawie zainteresowania mieszkańców spotkaniami Stowarzyszenie jest gotowe na organizację indywidualnego poradnictwa dla mieszkańców w formie otwartego tygodnia porad prawnych w Gminie Jedlina-Zdrój.
 
Dlatego też zachęcamy Państwa do uczestnictwa w spotkaniach. O terminie kolejnych wykładów informować będziemy zarówno na stronach internetowych jak i tablicach ogłoszeń.

Porady prawne

Data publikacji : 04.03.2019

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja