Przejdź do treści Przejdź do menu

Imprezy kulturalne

Kodowanie w bibliotece.

Kodowanie w bibliotece.

1
Data rozpoczęcia wydarzenia 18-02-2019
Data zakończenia wydarzenia 18-02-2019

Miejska Biblioteka Publiczna w Jedlinie-Zdroju znalazła się w gronie 113 bibliotek, które zakwalifikowały się i wezmą udział w drugiej edycji projektu „Kodowanie w bibliotece”.

Celem projektu jest m.in. „promowanie wizerunku bibliotek publicznych jako instytucji zapewniających dostęp do twórczo realizowanej edukacji pozaformalnej uzupełniającej kompetencje zdobywane przez dzieci i młodzież w szkołach”.
 
W ramach projektu biblioteka otrzymała sprzęt do nauki podstaw programowania (trzy tablety, trzy gry edukacyjne Scottie Go! - w wersji edukacyjnej oraz trzy roboty Photon z fiszkami i scenariuszami wraz z akcesoriami – matą piankową i kompletem fiszek do ćwiczeń na macie) oraz weźmie udziału w szkoleniu na temat organizacji i prowadzenia tego typu zajęć w bibliotece.
 
Uczestnictwo w projekcie sprawi, że nauka przez zabawę pod okiem wyszkolonego instruktora, stanie się lepszym sposobem na „zarażenie” młodych ludzi nowatorskimi działaniami edukacyjnymi, rozwinie umiejętność logicznego myślenia oraz wyzwoli ich kreatywność. Pokaże świat technologii w bardziej przystępny i zrozumiały sposób.
 
Projekt „Kodowanie w bibliotece” jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek, realizowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Data publikacji : 18.02.2019

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja