Przejdź do treści Przejdź do menu

Aktualności turystyczne, kulturalne i sportowe

Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój

Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój

1
Data rozpoczęcia wydarzenia 28-05-2019
Data zakończenia wydarzenia 31-05-2019

O godzinie 10:00 z Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego "Active" przy ulicy Kłodzkiej wystartował 6. Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój. Na pokonanie trudnej, wymagającej trasy najszybszy biegacz potrzebował zaledwie 1 godziny i 26 minut.

Dystans 21 kilometrów przebiegał w większości po górskich drogach, z dużymi przewyższeniami. Dodatkowym utrudnieniem był padający deszcz i grząska, śliska nawierzchnia na niektórych odcinkach trasy. Jednak pomimo tych utrudnień żaden z uczestników nie żałował swojego udziału w tej prestiżowej imprezie biegowej, a warunki atmosferyczne stanowiły dla biegaczy dodatkową motywację.
 
Klasyfikację prowadzono osobno dla kobiet i mężczyzn zarówno w kategorii Open jak i kategoriach wiekowych. Osobną klasyfikacją objęci zostali Mieszkańcy Jedliny-Zdroju. W ramach imprezy zorganizowano także Mistrzostwa Stowarzyszenia Pro-Run Wrocław i bieg dla dzieci - Sonko Kids Run. Limit uczestników ustalono na poziomie 800 osób. Szczegóły dotyczące czasów i zajętych przez poszczególnych uczestników miejsc znajdują się na poniższej stronie:
 
 
Po biegu odbyła się uroczysta dekoracja najszybszych biegaczy i losowanie nagród. Warto zaznaczyć, że każda Pani na mecie oprócz pamiątkowego medalu otrzymywała różę. Bieg został zorganizowany przez Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław, przy współorganizacji Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju i Stowarzyszenia "Biegaj w Jedlinie".

Data publikacji : 12.05.2019

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja