Przejdź do treści Przejdź do menu

Aktualności turystyczne, kulturalne i sportowe

Gitarowy zlot w Jedlinie-Zdroju czyli IX Letnie Warsztaty Gitarowe

Gitarowy zlot w Jedlinie-Zdroju czyli IX Letnie Warsztaty Gitarowe

1
Data rozpoczęcia wydarzenia 05-05-2018
Data zakończenia wydarzenia 06-05-2018

W dniach 12-21 lipca br. do Jedliny-Zdroju po raz dziewiąty zawitali młodzi adepci sztuki gry na gitarze by pod okiem najwybitniejszych pedagogów zgłębiać tajniki swojego ukochanego instrumentu i wspólnie koncertować.

Swoją wiedzą i umiejętnościami dzielili się dr Jakub Niedoborek (Uniwersytet in. Marii Skłodowskiej – Curie w Lublinie), dr Barłomiej Marusik (Akademia Muzyczna we Poznaniu), mistrz bossa novy Janusz Strobel, bluesman Romek Puchowski oraz Cezary Strokosz – kompozytor i pedagog. Nad wszystkim czuwał twórca i kierowik jedlińskich warsztatów – Witold Kozakowski prowadzący warsztatową orkiestrę gitarową.

50 uczestników m.in. z Warszawy, Kielc, Częstochowy, Gdańska, Zielonej Góry, Wrocławia i Opola zaprezentowało swoje umiejętności nie tylko na koncertach w podwałbrzyskim kurorcie ale także w słynnym Kościele Pokoju w Świdnicy oraz Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu. Oprócz muzyki nie zabrakło też rekreacji i turystyki – gitarzyści zwiedzili m.in. Sztolnie Walimskie, Pałac Jedlinka oraz Muzeum Kupiectwa w Świdnicy. Na jedlińskim Orliku rozegrali kilka meczy piłkarskich z młodymi mieszkańcami miasta, a szaleństwom na torze saneczkowym w Jedlinie nie było końca.

To były udane gitarowe wakacje!

red. i fot. W. Kozakowski

 

 

Gitarowy zlot w Jedlinie-Zdroju czyli IX Letnie Warsztaty Gitarowe

Data publikacji : 01.08.2017

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja